Кубки нагороди

КУБКИ ЕКОНОМ / НАГОРОДИ / КУБКИ СТАНДАРТ


Кубки ЕкономНагороди, нагрудні знакиКубка стандарт


Кубки нагородиКубки нагороди безпосередньо пов'язані з історією пауерліфтингу. Що являє собою вид силового спорту, перші кроки якого починалися в глибокому минулому. Саме в Римі, Стародавньому Єгипті, Греції регулярно збиралися кращі атлети з метою відзначити сильного з найсильніших і вручити йому кубки нагороди. Спортивні історики завжди говорили про глибокі коріння силових вправ, з яких беруть свої витоки сучасні спеціалізовані види спорту: силове триборство (пауерліфтинг), культуризм, допоміжні силові вправи для інших видів спорту, важка атлетика, заняття для підтримки реабілітації та кондиції. Приз - кубки нагороди. Давні мозаїки, барельєфи, малюнки, письмові джерела твердять про те, що вже в стародавні часи в Єгипті, Іраку, Китаї та Греції чоловіки демонстрували свою силу. За що отримували кубки нагороди.

За словами давньогрецької легенди жив-був чоловік на ім'я Мілона. Він то вважався одним з найвидатніших силовиків і міг без проблем підняти собі на плечі величезного бика, а потім намотувати з ним кола по величезному стадіону. Мілона, по-моєму, по праву може вважатися зачинателем сучасного пауерліфтингу та сприянню появи попередників такої продукції як кубки нагороди. Мілона став зачинателем основних принципів розвитку сили - систематичності, націленості на перспективу і поступовості нарощування навантажень. Цей дивовижний вид спорту народився в другій половині століття. А 1964 США провели перший турнір з пауерліфтингу і тоді ж з'явилися перші переможці, які отримали нагороди.

Кубки нагородиА тепер маленький екскурс по самому поняттю - пауерліфтинг. Це силове триборство, що складається з присідання зі штангою на плечах, жиму штанги лежачи і становий тяги цього ж інструмента. За кращим показникам цих непростих вправ судді визначають найсильнішого богатиря не тільки певного чемпіонату, а й усього світу. Найсильнішої людини чекають не тільки кубки, але ще й грошовий приз. У нас пауерліфтинг став вважатися офіційним видом спорту лише в 1987 році. Тоді утворили в СРСР Федерацію атлетизму, де і створили за силовим триборства спеціальну комісію. А рівноправним членом ІПФ СРСР стала в 1990 році у зв'язку з самостійністю Федерації пауерліфтингу, яка ввела в якості призу кубки нагороди. Особливістю нашого пауерліфтингу було його сплетіння з культуризмом в єдине ціле. Головними призами вважалися кубки нагороди. Стандартом були золоті, срібні та бронзові кубки нагороди. Цю цікаву ідею підтримували і в таких країнах як Франція, Польща, Бразилія, Італія, Чехословаччина. Деякі держави ввели пауерліфтинг в підвид важкої атлетики. Це Англія, Швеція, ФРН, Югославія та Бельгія, де переможці теж отримували в якості призу - кубки нагороди. А, по-моєму, головне, не те, яка саме організація або федерація керує тим або іншим видом спорту, а яким чином вона це робить і перспективно чи це виходить. Якось так історично швидше за все склалося.

З часом активізувалися обласні, республіканські, крайові та міські федерації з атлетизму, а при них комісії із силового триборства. Почали проводитися зустрічі і чемпіонати, спортсмени отримують не тільки кубки нагороди, а й спеціальні розряди. За показниками міжнародних змагань потенціал наших хлопців досить-таки пристойний. Що доводить неабияку кількість призів-кубки нагороди. У чому наші програвали, так це в техніці виконання самих вправ. Тобто мінус в першу чергу в нормальному спонсоруванні - застарілі тренувальні засоби, а також екіпірування. Якщо брати наш український пауерліфтинг - то він почав розвиватися вже в 20 столітті. Тому кубки нагороди прийшли теж пізніше. Однак, не дивлячись на настільки молодий вік нашого триборства, українські спортсмени постійно займають призові місця на всіх важливих чемпіонатах не тільки Європи, а й цілого світу. Крім їх участі, наші завжди встановлюють нові рекорди і отримують призи - кубки нагороди.

Кращим пауерліфтерів України вважається Віктор Налейкін, який безліч разів отримував кубки нагороди як двократний чемпіон світу, 7-й кратний чемпіон Європи, заслужений майстер спорту. Завжди він виступав у ваговій категорії до 125 кг! 
 На даний момент наша збірна команда з пауерліфтингу займає перші місця в цьому європейському та світовому виді спорту і з кожним змаганням привозить на батьківщину все більше і більше призів - кубки нагороди.

Автор Б.Н.


Читайте також:

Кубки медалі

Купити кубки