День фізкультури і спорту

Спорт формує культуру оптимізму, культуру бадьорості. 

Луначарський А. В. 

З 1994 року друга субота осені в Україні знаменується святкуванням Дня фізичної культури і спорту. Торжество було встановлене указом президента в якості підтримки розвитку таактуалізації спорту серед населення нашої країни. 

Без зайвої скромності українців можна назвати однією з найбільш спортивно розвинених націй у світі. На підтвердження цьому служать всесвітньо відомі українські спортсмени, прізвища яких у всіх на вустах: Лобановський, Шевченко, Кличко, Бубка, Клочкова та багато інших. Україна виплекала і виховала безліч знаменитих переможців різноманітних чемпіонатів та олімпіад, багаторазових володарів золотих, срібних, бронзових медалей та інших нагород за призові місця. Ці люди стали прекрасними кумирами для підростаючого покоління, на яких варто рівнятися, щоб домогтися такого ж і навіть більшого успіху.

В останнє десятиліття серед української молоді особливої ​​популярності набули різні види активного відпочинку. Все частіше юнаки та дівчата вирушають у піші походи по горах, займаються альпінізмом, сплавляються по розбурханих річках і займаються іншими активними видами спорту. І це не просто вносить приємну різноманітність в їхнє дозвілля, а стає способом життя, загартовуючи тим самим їх тіла і силу духу. Серед молоді багато учасників клубів спортивного туризму та секцій екстремального спорту, яких легко впізнати завдяки особливій життєрадісності та спортивній фігурі, до того ж вони часто носять значки на відповідну тематику. 

Саме свято проходить в дусі його тематики з різними спортивними заходами і змаганнями, де кожен може спробувати свої сили і отримати за це заслужений приз. До того ж від імені всіх громадян уряд вручає нагороди діячам спортивної сфери, які привнесли особливий вклад в її розвиток. 

У людських можливостей практично немає меж, що дуже наочно доводять спортсмени своїми рекордами, тим самим надихаючи молодь на нові звершення.